7 nietypowych miejsc na wesele na Dolnym Śląsku

Pokrzywnik (dom nr 10) 

Domnumer 10 to gospodarstwo położone w Karkonoszach, we wsi Pokrzywnik, w niedalekiej odległości od Jeleniej Góry. Gospodarstwo umożliwia organizację ślubu w stodole, z widokiem na Śnieżkę, wśród natury i w istnie sielskim krajobrazie oraz aranżacji wnętrz Domu numer 10. Kamień, cegła, drewno i wszystko połączone bielą. Tego można spodziewać się po gospodarstwie. Kameralny ślub i wesele, otwarte na otoczenie i kontakt z naturą w domu numer 10, nabiera zupełnie innej oprawy i stylu niż w klasycznej sali weselnej.

Agro Pustelnik 

Gospodarstwo Agro-Pustelnik, to miejsce na wesele w Dolnośląskim, zlokalizowane nad stawami i pod lasem. Miejsce można wynająć na wyłączność, a dwie sale, umożliwiają aranżację wnętrz gospodarstwa pod specyfikę i wielkość wesela, które zorganizować tu można do 70 osób. Agro Pustelnik oferuje także miejsca noclegowe dla 34 osób. Latem, ślub i wesele, może być zorganizowane w ogrodzie wśród stawów, natomiast posiłki mogą być serwowane w kuchni letniej z sauną. Biel dodatków, krzeseł i wyposażenia gospodarstwa, wspomagają organizację ślubu plenerowego, a otoczenie, daje podstawę do wykonania sesji ślubnych plenerowych.

Mieszko i Jagienka 

Przyjęcie weselne Wrocław, może być zorganizowane w pensjonacie Mieszko i Jagienka. Pensjonat na wesele oferuje nocleg i organizację ślubu oraz wesela pod gołym niebem. Sala weselna znajduje się w oszklonym budynku szklarni. Stoły z palet, siedziska ze słomy, krążki z drewna jako dekoracja stołów ślubnych oraz kwiaty łąkowe w słoikach – to wszystko tworzy klimat pensjonatu. Altana w ogrodzie i paśnik, dają możliwość wypoczynku gościom wśród natury, a także organizację wesela w niewielkim gronie. Wyznawanie sobie miłości przez Parę Młodą w takim miejscu, wygląda bajecznie.

Spichlerz Galowice 

Miejsce na wesele blisko Wrocławia nie musi być zlokalizowane w centralnym punkcie miasta. Niedaleko granicy, a dokładniej 9 km od Wrocławia, znajduje się Spichlerz Galowice, który z miejskiego zgiełku przenosi Parę Młodą i gości do 300 letniego budynku, w którym zlokalizowane jest Muzeum Powozów. Marzenie o zdjęciach ślubnych w karecie i ślub jak z eleganckiego dworu, jest możliwy właśnie w Spichlerzu. Można zorganizować tu ślub do 120 osób, w typowo biesiadnym stylu. Wszystko dopełnione domową kuchnią i lokalizacją wśród stuletnich lip. Można spełnić w Spichlerzu marzenie o ślubie w plenerze, owocowym bufecie czy zdjęciach na huśtawce. Weselny wieczór pięknie dopełni wypoczynek na poduchach ułożonych pod rozświetlonymi girlandami zawieszonymi na drzewach. Jedna z najciekawszych lokalizacji patrząc na sale weselne Wrocław i okolice.

Stodoła Pałacu Konary

Wesele w Pałacu w Dolnośląskim? Taką ofertę proponuje Pałac Konary. Pary Młode mają do wyboru wnętrze pałacowe lub stodołę przy Pałacu. W pierwszym przypadku miejsce spójnie komponować się będzie ze ślubem i weselem w typowo wykwintnym wydaniu. W przypadku stodoły, Para Młoda może zorganizować wesele w stylu rustykalnym, boho lub vintage. Wysokie zadaszenie stodoły robi ogromne wrażenie wizualne, a możliwość ustawienia leżaków przed budynkiem, zapewnia więcej przestrzeni i swobody w zabawie weselnej. Pałac zapewnia salę balową do 150 osób, a dodatkowa sala lustrzana, kapliczka, czy wiekowe platany w ogrodzie, są świetnymi miejscami na sesje ślubne i filmy ze ślubu.

Hacjenda Dolina Żab 

Jak ślub w stodole, to warto zwrócić uwagę na Dolinę Żab. Stodoła weselna w Hacjendzie zlokalizowana jest w Dębnikach, u podnóża Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich. Wesele w stylu rustykalnym, boho czy slow wedding, idealnie komponują się z tutejszą architekturą, otoczeniem i dodatkami. Stodoła Dolina Żab, umożliwia organizację wesela na 80-160 osób. Na miejscu można zamówić kuchnię wegetariańską lub wege, które pasują do otoczenia łąk i sielskiej formy wesel. Stodoła zapewnia ponadto ciekawe atrakcje – przyjazd starą Warszawą lub konno. Jest miejsce na organizację ogniska lub oczepin z istnie rycerskim charakterem. Wszystko, przy dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ-a, Wodzirejów czy regionalne kapele.

Stodoła – Dom Weselny „Celinka” 

Stodoła “Celinka”, to dom weselny na Dolnym Śląsku, w którym można zorganizować wesele do 150 osób. Charakterystyczny budynek, który ukrywa dużą salę weselną w formie wiaty, do tego tarasy i sad sąsiadujący ze stodołą, to idealne miejsca na wesele i ślub w plenerze. Zdjęcia ślubne na huśtawce zawieszonej na drzewie oraz przy białym rowerze umieszczonym w obrębie stodoły, będą prezentować się znakomicie. Ogród przy stodole i brzozy okalające budynek, dopełniają ceglane ściany połączone z drewnem, i uzupełniają charakter miejsca, tworząc piękne kadry do zdjęć.