Idea elopement’u czyli intymny ślub tylko we dwoje

elopement ślub we dwoje

Do tej pory głośno mówi się o ślubach, które organizowane były w gronie najbliższych osób. Jednak ostatnio zauważyć można, że na tym nie koniec propozycji, bo coraz większe zainteresowanie wzbudza elopement wedding. Skąd w ogóle pomysł na taki ślub? Czy warto wziąć go pod uwagę?

Elopement wedding – o czym mowa?

Elopement wedding to ślub, który w skrócie oznacza nic innego tylko ucieczkę od wszystkich i wzięcie ślubu po swojemu. Kiedyś wzięcie takiego ślubu oznaczało ucieczkę do innego kraju, w tym na przykład do Vegas, które słynie z szybkich ślubów. Jednak z biegiem czasu znaczenie tego terminu nieco uległo zmianie i choć nadal elopement wedding oznacza ucieczkę od tradycji i konwenansów, czy podróż, to nie jest to decyzja pod chwilą impulsu.

W duchu elopement – ślub we dwoje liczy się miłość, która łączy dwie osoby, jak również to, jaka dana uroczystość zostanie zorganizowana. Nie chodzi tutaj już tylko o to, żeby uciec przed rodziną i ciotkami, których wcale nie chcemy oglądać na swoim ślubie, ale po prostu, by móc przeżywać ten wyjątkowy moment w bardzo intymnej atmosferze i skupić się tylko na sobie.

Elopement wedding – dlaczego cieszy się taką popularnością?

Niektórzy pewnie stwierdzą, że to bardzo egoistyczne podejście i łamanie wszelkich tradycji. Tylko pytanie, dla kogo bierzemy ślub? Dla siebie, czy dla osób, których najczęściej nie znamy? Zwykle rodzice i dziadkowie wymuszają na nas zaproszenie na swój ślub osób, których kompletnie nie znamy, czy nawet ich nie lubimy.

Jednak warto wiedzieć, że wcale nie musimy tego robić i właśnie elopement wedding jest tego idealnym przykładem. Nie dość, że możemy w tym wyjątkowym dniu skupić się na sobie, to jeszcze jesteśmy w stanie ograniczyć koszty do minimum, bo brak gości, to również możliwość wydania oszczędności na podróż, która jest spełnieniem naszych marzeń.

Jak zorganizować intymny ślub tylko we dwoje?

Pomysłów na organizację intymnego ślubu we dwoje znajdzie się całkiem sporo. Na pewno możemy zdecydować się na ślub w jakimś egzotycznym kraju, ale nie tylko. W Polsce również nie brakuje pięknych miejsc, które możemy wziąć pod uwagę. Jedyne, co musimy zrobić, to się zastanowić, jak chcemy spędzić ten jedyny w swoim rodzaju dzień.