Jak napisać własną przysięgę małżeńską

Macie dość oklepanych formułek, które padają podczas przysięgi małżeńskiej? Chcielibyście, by Wasza ceremonia wyglądała inaczej? Myślicie o napisaniu własnej przysięgi małżeńskiej, ale nie wiecie, jak się za to zabrać? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Przysięga małżeńska – co warto wiedzieć?

Zarówno w kościele, jak i w urzędzie stanu cywilnego ceremonia zaślubin przebiega według określonej formy. Można nawet śmiało powiedzieć, że treść przysięgi małżeńskiej składanej przed ołtarzem, jak i przed urzędnikiem, jest wszystkim znana.

Oznacza to, że praktycznie wszystkie ceremonie wygląda identycznie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie musi tak być, ponieważ treść składanego przyrzeczenia można zmienić i sprawić, by ceremonia stała się bardziej intymna.

Aby móc wygłosić własną przysięgę małżeńską, wystarczy wcześniej uzyskać zgodę księdza lub urzędnika, jak również napisać przysięgę.

Przysięga małżeńska – jak napisać własną przysięgę?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie – jak się za to zabrać? Jak napisać własną przysięgę małżeńską? Powinniśmy trzymać się zasady, że przysięga małżeńska musi być taktowna i dopasowana do miejsca, w którym odbywać się będzie nasza ceremonia zaślubin. To jednak nie oznacza, że musi być oficjalna. W tworzeniu tego typu treści głównie chodzi o to, by wyrazić własnymi słowami uczucia, emocje, jak i miłość, która nas przepełnia do drugiej formy.

Forma nie ma większego znaczenia, zwłaszcza że nie każdy z nas urodził się poetą. Owszem, ułożenie wiersza wchodzi w grę, ale jeśli nie mamy takich zdolności, to nie m sensu trudzić się trudnymi formami, szukaniem rymów, czy wyszukiwaniem słownictwa, które będzie pasowało.

Równie dobrze może to przysięga wypowiedziana własnymi słowami, ważne, by nie były to czyjeś słowa, ale nasze płynące prosto z serca. Proste, ale szczere słowa zostaną na pewno na długo zapamiętane, szczególnie przez ukochaną osobę, przed którą je wygłosimy.

Przysięga warta uwiecznienia

Gdy postaracie się już o własną przysięgę małżeńską warto by jakiś doświadczony fotograf ślubny uwiecznił to piękne wydarzenie na zdjęciach ślubnych. Wasze wzruszenia i emocje związane z odczytywaniem własnoręcznej przysięgi zostaną godnie zachowane w postaci pięknych fotografii ślubnych.