Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, by nie żałować?

Wybór sali weselnej to jeden z kluczowych elementów, na który należy zwrócić uwagę na etapie organizacji wesela. Jak się z tym zmierzyć? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by nie żałować? Podpowiadamy!

Lokalizacja

Najważniejszym aspektem powinna być dla nas lokalizacja, ponieważ od tego, gdzie znajduje się sala weselna, będzie zależało, czy goście nie będą mieli trudności z dojazdem. Najlepszym wyborem będzie sala weselna zlokalizowana niedaleko od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Warto również sprawdzić samą okolicę, jak i otoczenie.

Jeśli chcemy zapewnić swoim gościom idealne warunki do chwili odpoczynku w malowniczym miejscu, to warto postawić na salę weselną, która jest oddalona od głównej drogi, na której terenie nie brakuje drzew, ławek, czy miejsca, w którym można miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wielkość sali i jej wystrój

Kolejnym, ale jakże ważnym aspektem jest wielkość sali. Musimy brać pod uwagę takie miejsca, które będą w stanie pomieścić wszystkich naszych gości. Aby uniknąć rozczarowania, to już na tym etapie powinniśmy znać ilość osób, które chcemy zaprosić. Warto zachować rezerwę na kilka dodatkowych miejsc, bo czasami w ostatniej chwili decydujemy się na zaproszenie dodatkowych osób. Idealna sala weselna to taka, która nie jest za ciasna, ani też za duża.

Dlaczego? Za ciasna sala sprawi, że goście nie będą czuli się komfortowo, o zabawie już nie mówiąc. W przypadku dużej sali osiągniemy zupełnie odwrotny efekt, co oznacza, że goście się rozproszą, a sala będzie wyglądała na pustą. Taki efekt odzwierciedli się również na filmie ślubnym, czy na zdjęciach, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Nagłośnienie i oświetlenie

Równie ważnymi aspektami jest samo nagłośnienie, czy oświetlenie, ponieważ trudno sobie wyobrazić udane wesele bez muzyki. Jeśli sala będzie miała słabe nagłośnienie, to również brzmienie zespołu będzie bardzo słabe, a to wpłynie na jakość zabawy. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia. Jeśli będzie ono złe, to zarówno fotograf, jak i kamerzysta będą mieli utrudnioną pracę, a wszystko przełoży się na słabej jakości zdjęcia i film ślubny.