Ślub cywilny w USC czy w plenerze?

Ślub w plenerze to marzenie wielu osób o romantycznym usposobieniu. Zawarcie małżeństwa w otoczeniu natury jest wyjątkowe i pozwala na stworzenie tematycznej ceremonii w coraz popularniejszym stylu boho. Z kolei ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego jest dużo prostszy w organizacji i pozwala nie przejmować się aurą za oknami. Rozważmy za i przeciw obu rozwiązaniom.

Zalety i wady ślubu plenerowego

Zorganizowanie ślubu w plenerze jest bez wątpienia dużo trudniejsze. Musimy wybrać miejsce, zadbać o stosowne dekoracje, a także ustalić szczegóły z pracownikiem urzędu. Do tego dochodzi również wesele, które najlepiej jest zorganizować w okolicznym miejscu, np. w hotelu, do którego należą tereny, na których można łatwiej zorganizować ślub w plenerze. Kolejną kwestią jest pogoda, która może znacznie utrudnić i skomplikować ceremonię.

Zaletą jest jednak wyjątkowy klimat i możliwość zaplanowania ceremonii tematycznej, podczas której goście mogą poczuć się dużo swobodniej. Śluby angielskie, boho lub wiejskie chętnie korzystają z atutów pleneru. Przy organizacji takiej uroczystości warto korzystać z usług konsultanta ślubnego. W ten sposób łatwiej unikniemy popularnych błędów związanych z organizacją ślubu plenerowego.

Plusy i minusy ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego

Jeśli decydujemy się na ślub cywilny w USC Białystok, nie musimy przejmować się pogodą za oknami. Odchodzi nam również wiele obowiązków związanych z organizacją takiej ceremonii. Kolejnym plusem jest możliwość łatwej organizacji transportu wszystkich gości do sali weselnej. To rozwiązanie jest lepsze dla osób, które liczą się z każdą złotówką przeznaczoną na organizację ślubu i wesela. Minusy są dość oczywiste. Urząd Stanu Cywilnego nie należy do szczególnie romantycznych miejsc, a co za tym idzie, ślub jest pozbawiony pewnej magicznej otoczki, która czyni ten dzień wyjątkowym. To właśnie przyziemność jest głównym powodem, dla którego tak wiele osób wybiera ślub w plenerze.