Ślub i wesele w stylu hiszpańskim

ślub w Hiszpanii

Hiszpanię kochają wszyscy, nic więc dziwnego, że co niektórzy myślą nawet o organizacji ślubu i przyjęcia weselnego w podobnej stylistyce. Tylko jak właściwie powinien wyglądać ślub i wesele w stylu hiszpańskim? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Ślub w stylu hiszpańskim

Hiszpanie, podobno jak Polacy, biorą śluby w kościele oraz w urzędzie stanu cywilnego. Jednak zauważyć można, że również bardzo chętnie stawiają na ceremonie na łonie natury. Jeśli w takim razie będziemy planowali ślub w stylu hiszpańskim, to możemy sami zdecydować, gdzie ostatecznie odbędzie się ceremonia. Nawet w Polsce nie brakuje urokliwych zakątków, które mogą zapewnić nam klimat Hiszpanii.

Morze, otoczenie lasów, malownicze jeziora to na pewno idealne miejsca na ślub w stylu hiszpańskim. Oczywiście na tym nie kończą się nasze możliwości, ponieważ w Hiszpanii bardzo często ceremonie organizowane są też na zamkach, w dworkach, a w szczególności w ich ogrodach, ponieważ tam można ustawić dowolną ilość krzeseł i zorganizować ołtarz, przy którym młodzi złożą sobie przysięgę. 

Wesele w stylu hiszpańskim

Istotne różnice można za to zauważyć w przypadku wesel. W tradycji polskiej najczęściej młodzi planują suto zastawione przyjęcie z ciepłym posiłkiem. Jednak w przypadku wesela w stylu hiszpańskim pierwszym etapem wesela jest bankiet, który najczęściej odbywa się na stojąco. W tym czasie gościom serwowane są drinki oraz przekąski. Gdy minie ta część uroczystości, to dopiero później nadchodzi pora na obiad lub kolację, a ostateczny wybór zależy od tego, czy uroczystość zaczęła się wczesnym, czy późnym popołudniem.

Dopiero po tym etapie przychodzi czas na fiestę, a więc tańce do białego rana. Aby całe przedsięwzięcie było zgodne z hiszpańską tradycją, warto postawić na odpowiednie dekoracje i dodatki. Warto również pomyśleć o tradycyjnych potrawach, czy strojach, które będą idealne pasowały do klimatu wesela. Poza tym warto też wspomnieć o tym, że w tradycji hiszpańskiej pierwszy taniec należy do panny młodej i jej taty. Dopiero później za pozwoleniem taty przejmuje ją świeżo upieczony mąż.