Ślubna sesja plenerowa w dniu ślubu czy w osobny dzień

sesja plenerowa z fotografem ślubnym
Wedding photographer

Jakie są wady i zalety sesji plenerowej w dniu ślubu? A co z sesją w osobny dzień? Jakie są mocne i słabe strony takiego rozwiązania? Sprawdzamy!

Ślubna sesja plenerowa w dniu ślubu

Jeśli zdecydujemy się na sesję w dniu ślubu, to za jednym zamachem możemy wszystko załatwić. Dzięki temu nie będziemy musieli wyznaczać kolejnych terminów na sesję, umawiać wizyt u kosmetyczki, czy fryzjera. Jedyne, co musimy zrobić, to znaleźć miejsce, które idealnie sprawdzi się jako otoczka naszych zdjęć ślubnych, a przy tym nie będzie oddalone za bardzo od miejsca, w którym odbywać się będzie przyjęcie weselne. Może to być nawet ogród przy sali weselnej czy sesja w sadzie.

Niestety nie jest to rozwiązanie wolne od wad. O czym mowa? Przede wszystkim ogranicza nas czas na sesję, ponieważ jeśli zdecydujemy się na kilkugodzinne zniknięcie z przyjęcia weselnego, to goście poczują się nieswojo.

Optymalnym czasem na sesję jest godzina, więc to niewiele czasu. Jednak pocieszające jest to, że z pomocą dobrego fachowca nawet godzina na sesję zapewni wiele świetnych ujęć. To jednak nie wszystko, ponieważ młodzi nie mogą pozwolić sobie na zbyt szalone ujęcia, bo wtedy ich wizerunek ucierpi, a to źle będzie prezentowało się przed kamerą. Jeśli do tego młodzi są zestresowani, to może to się odbić na efektach z sesji.

Ślubna sesja plenerowa w osobny dzień

Ślubna sesja w osobny dzień to sesja na luzie, bez ograniczeń i ram czasowych. Emocje, które towarzyszyły młodym w dniu ślubu, zdążyły już dawno opaść i w końcu można dobrze się bawić. Gdy organizujecie plener ślubny w osobny dzień nie ma obaw o zniszczenie, czy ubrudzenie sukienki, nie trzeba pilnować nienagannych fryzur, czy tego, aby na długo nie zostawiać gości.

Mamy też pełną swobodę w wyborze miejsca na sesję ślubną. Możemy wybrać się do oddalonego miasta, pokonać dowolną odległość, a nawet postawić na zagraniczną sesję ślubną. Jednak takie przedsięwzięcie wymaga od nas wyznaczenia odpowiedniej ilości czasu, jak również podjęcia kroków do stworzenia perfekcyjnego makijażu, czy fryzury, co jest istotne w przypadku kobiet.

Dlatego ślubna sesja w osobny dzień to również dodatkowe koszty, z którym również trzeba się liczyć.

Jeśli nie potraficie podjąć decyzji o plenerze ślubnym to na pewno wasz fotograf ślubny będzie służył wam radą i pomocą i pomoże w doborze odpowiedniej dla Was opcji.