Tradycyjna vs alternatywna fotografia ślubna

Wraz z biegiem lat fotografia ślubna bardzo się rozwinęła. Teraz dostępna jest nie tylko tradycyjna fotografia ślubna, ale również powstało kilka alternatyw, które mogą spodobać się tym, którzy preferują niekonwencjonalne rozwiązania.  Jakie są różnice między tradycyjną fotografią ślubną, a jej alternatywnym odmianami? Sprawdzamy!

Tradycyjna fotografia ślubna

Wielu osobom tradycyjna fotografia ślubna wydaje się jedną z najlepszych, ponieważ zwykle sięga się tutaj po profesjonalny aparat, który nie da nam efektów zapisanych na karcie pamięci. Tradycyjna fotografia zwykle polega na tworzeniu zdjęć, których nośnikiem twórczym jest materiał światłoczuły, a więc klisza, papier, czy film. Na pewno takie zdjęcia wyglądają bardzo efektownie, ale nie ma tutaj szans na poprawki, kadry są ograniczone, a efektów należy się spodziewać dopiero po obróbce.

Poza tym tradycyjna fotografia ślubna zwykle skupia się na ujęciach pozowanych, gdzie młodzi ustawiani się do zdjęcia, bo starszego typu urządzenia nie dają tak dużych możliwości, jak innowacyjne sprzęty. Dlatego nie ma tutaj większych szans na zabawę, czy spontaniczność.  Każdy kadr musi być bardzo dobrze zaplanowany, aby go nie zmarnować.

Alternatywna fotografia ślubna

Alternatywą dla tradycyjnej fotografii ślubnej można uznać fotografię reportażową, gdzie zadaniem fotografa jest opowiedzieć przez zdjęcia historię miłości, pokazać przebieg zdarzeń, a także uchwycić to, o co w tradycyjnej fotografii trudno, uczucia i momenty, których nie widać gołym okiem. Reportaż ślubny tworzą ujęcia, które pokazują, jak z policzka babci spływa łza szczęścia, gdy jej wnuczka wypowiada słowa przysięgi w kościele, to oczy młodej pary przepełnione miłością, czy radość na twarzach dzieci, które w pośpiechu łapią słodycze, które rzuca im świadek.

Podsumowując, każda fotografia ślubna jest jedyna w swoim rodzaju, więc znajdzie swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wybierając odpowiedni rodzaj fotografii, warto mieć na uwadze jej mocne, jak i słabe strony, a na pewno szybko ustalimy, która fotografia sprawdzi się w naszym przypadku.