Wesele rustykalne czy industrialne – jaki styl wybrać?

wesele industrialne czy rustykalne w Cicha23

Dla każdego z nas dzień ślubu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego pragniemy, by tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jaki styl wesela wybrać? Lepszy będzie styl rustykalny czy styl industrialny? Na te pytania uzyskasz odpowiedzi z naszego tekstu!

Wesele rustykalne

Styl rustykalne jest stylem inspirowanym na prostocie wiejskiego życia oraz natury. Charakterystyczne dla tego stylu wesela są elementy drewniane, ekologiczne dekoracje oraz naturalne materiały. Jest to idealny styl dla tych, którzy nie przykładają uwagi do zbytniego przepychu, czy elegancji, a preferują kontakt z naturą i prostotę. Na rustykalne wesela idealnie nadaje się stodoła lub winnica. Jednak całe przedsięwzięcie nie jest huczne, zazwyczaj kończy się na przyjęciu składającym się z kolacji. 

Wesele industrialne

Styl industrialny także charakteryzuje się prostotą, ale tutaj charakterystycznym akcentem są surowe elementy w postaci betonu, cegły oraz metalu. Co ciekawe, mogą one przewijać się nie tylko w miejscu, gdzie zorganizujemy przyjęcie weselne, ale również w dekoracjach stołów, czy samej sali weselnej. Idealnym miejscem do organizacji przyjęcia weselnego w stylu industrialnym jest loft, budynek starej fabryki, czy nawet hotel w ascetycznym klimacie. W przypadku dekoracji warto postawić na stare żarówki, metalowe figury geometryczne, czy nawet drewnianą drabinę.

Jaki styl ostatecznie wybrać?

Który styl ostatecznie wybrać? Na jakie wesele się zdecydować? Jak dla nas każdy styl może nadać naszemu weselu nietuzinkowego charakteru. Wesele rustykalne sprawdzi się w przypadku osób, które chcą w dniu swojego ślubu obcować z naturą i prostotą wiejskiego życia. W przypadku wesela industrialnego mamy do czynienia z nieco chłodniejszym stylem, który stawia na elementy ciekawe, ale jednak nie tak ciepłe, jak w weselu rustykalnym. Dlatego warto dobrze przeanalizować wszystkie wady i zalety każdego ze stylów, a dopiero później podjąć decyzję.