Wesele w stylu rustykalnym a boho – różnice i podobieństwa

Coraz częściej pary organizujące swoje wesele decydują się na motyw przewodni. Ma to sens, ponieważ w ten sposób można uniknąć bałaganu i zachować spójność w dekoracjach, czy innych detalach. Wśród najmodniejszych stylów wesela wymienia się boho i rustykalny. Czym różnią się od siebie? A może mają jakieś podobieństwa? Sprawdzamy!

Wesele w stylu rustykalnym a boho – podobieństwa

Styl rustykalny i boho mają pewne wspólne elementy oraz motywy. Na pewno będzie to luźniejsza forma celebracji miłości, ponieważ zarówno w stylu rustykalnym, jak i boho odchodzi się od hucznych imprez w eleganckich miejscach. Zamiast tego stawia się na kontakt z naturą, zwiewne stroje i prostotę. Dlatego nie ma co liczyć na sztywną atmosferę, przepych, czy blichtr, jaki jest wyznacznikiem wesel w stylu glamour, czy pałacowym.

Zarówno wesele w stylu rustykalnym, jak i boho naturalność jest najważniejsza, podobnie zresztą jak dobra zabawa i celebracja miłości z tymi, którzy są nam naprawdę bliscy. Dlatego również na wesele zapraszani są zwykle najbliżsi członkowie rodziny, przyjaciele, czy znajomi, z którymi faktycznie ma się kontakt, a nie tacy, których wypada zaprosić.

Wesele w stylu rustykalnym a boho – różnice

Choć niektórzy mogą uznać, że mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi stylami wesela, to wystarczy im się przyjrzeć nieco bliżej, by szybko wychwycić też różnice. O czym dokładnie mowa? A na przykład o tym, że styl rustykalny nawiązuje nie tylko do natury, ale również do sielskiego życia na wsi, czy rękodzieła. Takie podejście zauważymy również w dekoracjach ślubnych i weselnych, czy w wystroju wnętrz. Dla stylu rustykalnego charakterystyczne kolory to biel, zieleń oraz kolor drewna.

Styl boho to nawiązanie do artystycznej bohemy, kultury cygańskiej, czy nawet hipisowskiej. Jego charakterystyczne elementy to pióra, frędzle, obszerne formy, czy etniczne wzory. Do tego zdecydowanie mocne kolory, które można łączyć z barwami ziemi, drewna, miedzi, czy nawet gliny i wikliny.